Trava, korov i zapuštene staze na Novom groblju u Pobrđu bili su tema na posljednjoj sednici Skupštine grada. Kako se moglo čuti, stanje je alarmantno. Danas situacija, bar u jednom dijelu, izgleda nešto drugačije.
Odbornica Žana Grmuša je tokom aktuelnog časa poručila da su površine između grobnih mjesta i pješačkih zarasle u travu i korov.
Galerija






Dva dana kasnije, slika na terenu je drugačija. Ali, samo djelimično.
Fotografije nastale danas pokazuju da je dio površina između grobnih mjesta i pješačkih staza pokošen i uređen, iako se na pojedinim dijelovima i dalje mogu vidjeti visoka trava, korov i neodržavane površine.
Da li je uređenje dijela groblja rezultat redovnih aktivnosti ili reakcija na iznesene kritike? Na pojedinim parcelama vidljivo je da je trava nedavno pokošena, dok su drugi dijelovi i dalje obrasli.
Jedno je sigurno. Ovakvi prostori treba da budu uredni tokom cijele godine.



