Izgradnja dječijih igrališta bez prethodne saglasnosti nadležnih gradskih službi i pribavljene neophodne dokumentacije neprihvatljiva je, jer se na taj način može ozbiljno ugroziti bezbjednost najmlađih sugrađana.
Ovo su saopštili iz Gradske uprave Banjaluka, naglasivši da je takav slučaj zabilježen u Mjesnoj zajednici Donja Kola.
– Tamo su preduzete aktivnosti na postavljanju dječijeg igrališta bez prethodno sprovedenih procedura i bez neophodne dokumentacije, na osnovu koje bi se mogla utvrditi ispravnost i bezbjednost opreme koja se postavlja. Građevinska inspekcija koja je obišla teren uputila je firmu, koja je bez potrebne dokumentacije izvodila radove na predmetnoj lokaciji, da se obrati nadležnom organu radi pribavljanja neophodnih dozvola za izvođenje radova – naglašavaju iz Grada.
Pozdravljaju svaku inicijativu usmjerenu ka izgradnji novih sadržaja za djecu i unapređenju uslova života u mjesnim zajednicama, ali kada je riječ o dječijim igralištima, bezbjednost mora biti na prvom mjestu.
Naglašavaju da ostaju opredijeljeni za saradnju sa građanima i društveno- odgovornim pojedincima i organizacijama, koji žele da doprinesu lokalnoj zajednici kroz izgradnju novih dječijih igrališta širom grada.
– Ali, isključivo uz poštovanje procedura, tehničkih standarda i svih mjera koje garantuju sigurnost najmlađih korisnika – poručuju iz Grada.



