Defileom učesnika, koji je krenuo ispred Kuće Milanovića, u Banjaluci je upravo počeo tradicionalni Festival uličnih zabavljača „TrotoArt“.
Kako je najavljeno iz Gradske uprave, spektakularan koncert Gradskog tamburaškog orkestra, umjetničke instalacije i animacije na Trgu Krajine i žive statue samo su dio onog što vas očekuje na otvaranju Festivala.
Dio festivalske atmosfere je i nastup benda iz Velike Britanije „The Blue Red Blue Band“.
Ovaj bend će banjalučkoj publici predstaviti raznovrstan muzički repertoar, obuhvatajući rok, pop, džez, akustičnu muziku i fank, a njihov nastup je realizovan je u saradnji sa Ambasadom Velike Britanije u BiH.
Galerija












Inače, tokom sedam festivalskih dana, ulice, trgovi, parkovi i šetališta grada na Vrbasu biće ispunjeni muzikom, plesom, performansima, umjetničkim instalacijama i brojnim sadržajima za sve generacije.
Više od 500 domaćih i međunarodnih izvođača stvoriće jedinstvenu atmosferu po kojoj je „TrotoArt“ postao prepoznatljiv daleko izvan granica Banjaluke.



