Advokat Dario Sandić javno je upozorio na katastrofalno stanje u podzemnom prolazu kod tržnog centra Delta planet u Banjaluci, te uputio zvanične zahtjeve Gradskoj upravi u vezi sa ovim projektom, ali zbog instalacije „letećeg srca“ kod tvrđave Kastel.
Sandić podsjeća da se Gradska uprava ranije hvalila i „pravila rijaliti“ kako je ovaj prolaz sređen. Naglasio je da stanje na terenu danas pokazuje potpunu zapuštenost jer pokretne stepenice ne rade, zidovi su u izuzetno lošem stanju, odvodi su začepljeni, a stakla prljava.
Sve se, kako navodi, svelo na dvije tapete koje su već počele da otpadaju sa zidova.
Zbog toga je od Grada zvanično zatražio informacije o tome na osnovu kojeg dokumenta i tendera su ove tapete uopšte postavljene, koliko je to koštalo, ko je izvodio radove i ko je sve to platio.
Pored prolaza kod Delte, Sandić je problematizovao i instalaciju „svijetlećeg srca“ kod Kastela, pitajući se kako je uopšte moguće graditi bilo šta pored istorijskog spomenika.
On od nadležnih zahtijeva jasne odgovore na pitanje da li za ova dva metalna stuba sa sajlom uopšte postoje UT i lokacijski uslovi, građevinska i upotrebna dozvola, te da li postoji zvanično odobrenje institucije za zaštitu spomenika kulture. Takođe, insistira ina odgovorima koliko je koštala izgradnja ove instalacije, koji izvođač je izabran i sa koje budžetske stavke je to plaćeno.
– Mislio sam da je to privremena instalacija, ali vidjeh da još stoji. Pa me interesuje kako je moguće da se bilo šta izgradi kraj Kastela? Bilo šta? Zamislite da kraj Luvra izgrade trapez na kojem bi cirkusanti izvodili svoje tačke – naveo je Sandić.
Kao i obično pozvao je sve građane da se aktiviraju, šalju zahtjeve i zahtijevaju odgovornost od nadležnih organa.



